בלוג Blog

שבוע 9 ברשימת רבי המכר -- 5.11.2008

כשהתחלתי לכתוב את הספר, באוגוסט 2006, לא דימיתי לעצמי--בתסריט האופטימי ביותר, שהספר יהיה מוכן רק 6 חודשים אחר כך. קיויתי שהוא יצא לאור ביום העצמאות ה-60 למדינת ישראל, כשנה אחר שסיימתי לכתוב אותו. איחרנו מעט בהוצאה כי לא רצינו למהר ולהאיץ יתר על המידה את שלבי העריכה וההגהה הסופיים. הוא יצא לאור בתחילת אוגוסט 2008--שנתיים בדיוק אחר שהתחלתי לכתוב אותו.
אך, בחלומותיי היפים ביותר, לא דימיתי לעצמי שהספר יהיה ברשימת רבי המכר. הערכתי שהוא יהיה מאתגר לקריאה ולכן הוא לא יעשה את דרכו אל רבי המכר. אני מודה כי הופתעתי כאשר מספר שבועות בלבד אחר שהוא יצא מבית הדפוס הוא נכנס לרשימת רבי המכר במקום השלישי.
חודשיים אחר כך, אני ממש שמח שבשבוע התשיעי הוא ממוצב באמצע רשימת עשרת הספרים הנמכרים ביותר בקטגוריית העיון.
עמוק בתוך ליבי קיויתי שהציבור הישראלי יקבל את הספר באהדה אך לא דימיתי לי אהדה כזו.
לאמתו של דבר, זה אינו ספר רגיל שמאפיין את קטגורית העיון. זהו ספר כבד עבור קטגוריה זו. הוא אקדמי מדיי ביחס לשאר הספרים העושים דרכם בדרך כלל לקטגוריה זו. ובעיקר הוא אינו ספר קריאה שקל לגמוע אותו בטיסה או בעת שהדעת לא מרוכזת.
ידעתי תמיד שיש צמא וצורך אותנטי לסוג זה של יצירה אינטלקטואלית. אני שמח שתחושותיי מתאמתים. הלוואי ויהיה לי הכוח להמשיך בדרך זו. לצערי באקדמיה לא יודעים להעריך צורך זה. משום כך אני שמח שהקהל הרחב מצביע בכיסו. ולוואי והוא יפתח את ליבם של מקבלי ההחלטות במל"ג לאפשר תוכניות לימוד בחקר העתיד גם באקדמיה הישראלית. 


© כל הזכויות שמורות לפרופ' דוד פסיג    *    האתר האישי של פרופ' דוד פסיג  

Powered by Artvision | Truppo Websites