להזמנת הספרים "צופן העתיד" "2048" או "פורקוגניטו" בדמי משלוח חינם                            For a synopsis of the book 2048 in Eng.  amazon order

 

 


  בלוג Blog

שבועיים בחנויות -- 29.8.2008

את השבוע השני התחלנו עם כתבה ארוכה של חמשה עמודים במוסף "שבעה ימים" של עיתון ידיעות אחרונות (22.8.2008). הכתבה מופיעה כאן. הכתבה לא היתה לרוחי כלל. יגאל סרנה, הכתב, התרכז יותר מדיי בדוד פסיג האיש ולא הספר. אך יותר מכך הוא התמקד בתסריטים הפסימיים על עתיד מדינת ישראל. זו לא רוח הדברים של הספר שלי. אני מקווה שזה לא ירתיע אנשים מלקרא אותו וייצא שכרנו בהפסדנו.

ביום ראשון ה-24 באוגוסט ראיינו אותי לונדון וקירשנבאום בתוכניתם בערוץ 10. כולם הפחידו אותי מהם. דומני שהראיון עבר בכבוד רב. כשאתפנה אשים אותו באתר כאן כדי שהקוראים שלי יצפו בו ויוכלו לומר את דברם.

ביום שני ה-25 באוגוסט ראיין אותי כתב לעיתון במחנה של צה"ל. אני לא יודע מתי זה אמור להתפרסם. אך כשיהיה לי עותק אשים אותו גם כאן.

ביום שלישי ה-26 באוגוסט ראיין אותי העורך של השבועון BusinessWeek. השבועון היוקרטי הזה החל לפרסם גרסה ישראלית בעברית. העורך,
ערן בר טל, מכין כתבה ראשית על הספר לקראת גליון ראש השנה. הוא ישב אצלי שעתיים והיה העיתונאי הראשון שבא לראיין אותי אחר שקרא את כל הספר מתחילתו ועד סופו. השיחה משום כך היתה מאוד מעניינת ועמוקה. אני מקווה שמשהו מזה יבא לידי ביטוי בכתבה שהוא מכין.

ביום רביעי ה-27 באוגוסט התראיינתי ברדיו לקול הדרום. דווקא השיחה שארכה כ-10 דקות היתה פשוטה וממצה. סוף סוף היתה לי ההזדמנות לתקן את הרושם כאילו והספר שלי הוא פסימי לעתידה של מדינת ישראל. הראיון שודר ביום שישי והוא מובא גם כאן, אם כי האיכות לא הכי משובחת.

ביום חמישי ה-28 באוגוסט ראיין אותי יאיר ברק, עורך כתב העת "יחדושים" של אוני' בר אילן. משום מה הייתי מאוד חריף ודואב על מצב חשיבת העתיד של החברה בישראל ותיליתי זאת לא מעט על כתפי אחריותה גם של האקדמיה הישראלית. אני מקווה שהוא יביא את דבריי נכוכה בלי הבוטות שיכולה להשתמע מהם. הכתבה תהיה כם כאן כשהיא תתפרסם.

ביום שישי ה-29 האוגוסט התראיינתי בתוכנית הבוקר של ערוץ 10. לשם שינוי המראיינים באו יותר מוכנים לראיון הזה והשאלות היו מעניינות. ניתנה לי שוה ההסדמנות לתקן את מה שיגאל סרנה עשה בתחילת השבוע בכתבה שלו בשבעה ימים. הסברתי כמה מגמות חיוביות על כתידה של מדינת ישראל. אני מקווה שאוכל לשים גם את הראיון הזה כאן.

לסיום השבוע הראשון בחשיפה התקשורתית, ב-31 באוגוסט היה לי את אחד הראיונות ההזויים ביותר בטלויזיה. דודו ויצטום ראיין אותי בחדשות ערוץ הראשון בשעה 11:30 בתוכניתו מהיום למחר. בולט מאוד שהערוץ הראשון ממש בצרות. לא היתה שום הכנה לפינה הזו. והשאלות שלו היו ללא סדר ומנותקות הקשר... אני לא יודע מה עובר עליהם שם... מאוד חבל.

בקיצור, שבוע עמוס בחשיפה תקשורתית. השבוע הביא עימו שני הישגים. האחד המכירות הלכו ועלו בכל רחחבי הארץ. בהוצאה הם לא רוצים לומר לי כמה ספרים נמכרו בסך הכל. הם הסכימו רק לומר "מכירות נאות" יחסית לזמן שהספר בחנויות.
לאמיתו של דבר סטודנטים רבים שלי מדווחים כי הספר אזל בכמה חנויות ספרים.

ההישג השני, שהוא אשר ממלא אותי גאווה, נכנסתי היום לסטימצקי וראיתי שעל הספר שלי יש סטיקר המציין אותו כספר מומלץ על ידי צוות החנות. 


© כל הזכויות שמורות לפרופ' דוד פסיג    *    האתר האישי של פרופ' דוד פסיג  

Powered by Artvision | Truppo Websites