להזמנת הספרים "צופן העתיד" "2048" או "פורקוגניטו" בדמי משלוח חינם                            For a synopsis of the book 2048 in Eng.  amazon order

 

 


  בלוג Blog

הגרסאות הרבות של העטיפה 31.8.2008

הרבה שואלים אותי על העיצוב של העטיפה. אז הנה הסיפור שלה.

למזלי, ברוך נאה, בעל חברת המיצוב קריאטיב וממובילי העיצוב בשוק הישראלי הסכים לעצב עבורי את עטיפת הספר. התוודעתי לברוך דרך ידיד מארה"ב ומיד כשנפגשנו התחבבנו זה על זה. לברוך חברה גדולה לעיצוב מוצרים רבים בשוק הישראלי בין הידועים מוצרי יופלה ועוד.

הוא הטיל על מעצבת צעירה במשרדו לרכז את הפרוייקט. מיכל מאיר היתה פשוט נהדרת ברעיונות שהיא הביאה ובזריזות בה היא הוציאה אותם לפועל.
לאורך כשלושה חודשים הצלחנו להכין כ-70 גרסאות שונות שמאחוריהם רציונאל ומטרות שונות. האמת היא שככל שרבו הגרסאות פשוט התחלנו להתבלבל.

כדי להקל על תהליך ההחלטה הבאתי את העיצובים לסטודנטים שלי כדי לשמוע את דעתם. כמובן הדעות היו מגוונות. לפחות הם עזרו לראות מה ממש לא ילך.

ההתלבטות הקשה היתה בעיקר אם לשים את התמונה שלי בעטיפה או לאו. ברוך כבר מתחילת הדרך חשב שזה הדבר הנכון משום שזה ימצב אותי לחלוטין. אני מאוד חששתי מהלשונות הרעים של הקולגות באקדמיה וגם התעקשתי שהספר הוא בעיקר לשם מיצוב חקר העתיד ולא מיצובו של דוד פסיג.

בסופו של דבר ההחלטה נפלה ביני ובין ברוך... הלכנו על העיצוב הסופי מתוך הכרה שמה שמינימלי יש לו אפקט הרבה יותר גדול. עזר לי בכך אייל דדוש, סמנכ"ל השיווק של ההוצאה, אשר טען כי לגישה זו יש יותר אפקט שיווקי ארוך טווח.

אני חושב שמה שיצא בסך הכל מאוד מעניין ויפה... התמונה אמנם היתה צריכה להיות יותר ברורה או צבעונית.... אבל בסך הכל העטיפה מאוד מיוחדת.

אני חושב שהיא משדרת את הרעיון המרכזי של הספר... מי שמחזיק בו רואה את פרצופו משתקף עליה... ודי לחכימא ברמיזה.

ריכזתי כאן את הגרסאות במסמך pdf זה. מעניין לשמוע מה דעת הקוראים של הבלוג הזה.


 


© כל הזכויות שמורות לפרופ' דוד פסיג    *    האתר האישי של פרופ' דוד פסיג  

Powered by Artvision | Truppo Websites